BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 4047234
nr 404 7234
Ljusstake
Tenn, 1700-tal, höjd: 16 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 april 2006
kl 16:15:00
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
500 kr
550 kr
900 kr
1.200 kr
1.200 kr
ledande budet*
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn